Powrót do wyboru kategorii

GALERIA UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

GALERIA UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

NAZWA UROCZYSTOŚCI: TERMIN REALIZACJI:
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA IX
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ X

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

XI

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA XI
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM XII
WIGILIJKA PRZEDSZKOLAKA XII
DZIEŃ BABCI I DZIADKA I
DZIEŃ WIOSNY III
DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA IV
DZIEŃ ZIEMI IV
DZIEŃ STRAŻAKA V

DZIEŃ MATKI

DZIEŃ DZIECKA

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

V

VI

VI

DZIEŃ DZIECKA

W dniu 4 czerwca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Były zabawy z chustą animacyjną, bańkami mydlanymi, tańce przy muzyce, zawody sportowe z którymi przedszkolaki sobie świetnie radziły. Bardzo dużo radości sprawił dzieciom zamek dmuchany oraz przygotowana wata cukrowa i popcorn. Wszystkie dzieci w tym dniu były szczęśliwe.


DZIEŃ MAMY I TATY

W dniu 24 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się  Dzień Mamy i Taty. Dzieci z wszystkich grup przygotowały piękne występy:wierszyki, piosenki i tańce. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem występowały przed Rodzicami. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim najbliższym upominki, po czym wspólnie  z Rodzicami świętowali w ogródku przedszkolnym. Tego dnia było wiele atrakcji: na rodziców czekała kawa oraz słodki poczęstunek a dla dzieci zamek dmuchany,  malowanie twarzy, popcorn i wata cukrowa. Był to dzień pełen radości i uśmiechu. Dzień Strażaka

W dniu 11 maja nasze przedszkolaki odwiedzili strażacy. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Wzięły udział w zabawach i konkursach. Dużą radość sprawiło dzieciom lanie wody z węża strażackiego. Ten dzień na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

 

Dzień Służby Zdrowia

W dniu 21 maja w grupie IX odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Pani Monika w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom charakter swojej pracy. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi przedmiotami, potrzebnymi w pracy pielęgniarki, aktywnie uczestniczyły w zajęciu, co kształtowało postawy prozdrowotne. Bardzo dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas, zaangażowanie oraz doskonałe podejście do dzieci. 

Dzień Ziemi

W dniu 20 kwietnia, jak co roku w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach i quizach ekologicznych, których celem było usystematyzowanie wiedzy dzieci na temat ekologii. Oprócz wspólnych zabaw,  dzieci wykonały plakaty, kolorowe kwiaty, jak również ekoludka, z którym wyruszyły po najbliższej okolicy promując postawy proekologiczne w społeczeństwie. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 

Dzień Wiosny

W dniu 21 marca przedszkolaki uroczyście powitały nową porę roku –  wiosnę. Dzieci ubrane na zielono,  brały udział we wiosennych zabawach oraz tańcach. Przepędzanie zimy i nawoływanie wiosny przyniosły widoczne efekty w postaci przejaśnień na niebie. 

Następnego dnia wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną przemaszerowały barwnym pochodem po okolicy Przedszkola, trzymając w rękach wiosenne symbole. W  ten  sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.


BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, który jest wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 8 stycznia 2018 r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje  bawiły się wspaniale w rytm muzyki. Podczas trwania zabawy odbyły się różnorodne quizy i konkursy prowadzone przez animatora zabaw dla dzieci . Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Rozpoczął się najgorętszy okres w życiu każdego przedszkolaka - obchody Dnia Babci oraz Dziadka. W dniu 22 i 23 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Hałcnowie dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz układy taneczne do znanych piosenek. Po występach wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Uroczystość zakończył smaczny poczęstunek: pączki i dobra herbatka oraz soczki dla dzieci. Zapraszamy Drogie Babcie i Szanownych Dziadków za rok.


 GRUPA 3

 

GRUPA 6

 

GRUPA 7


 

GRUPA 8

 

GRUPA 9

 

 

 

WIGILIJKA PRZEDSZKOLAKA

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła Wigilijka, która odbyła się w tygodniu poprzedzającym święta w każdej grupie wiekowej. Dzieci w tym dniu wspólnie z nauczycielkami kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Tego dnia nie zabrakło także pysznego poczęstunku.


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

8 grudnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zapowiedzianego gościa. Dzieci przygotowały piosenki, wierszyki a także pamiątkową laurkę. Mikołaj z chęcią odpowiadał na liczne pytania dzieci, nie zapomniał także o podarunkach dla każdego przedszkolaka. 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLA

21 listopada 2017r. swoją pierwszą ważną uroczystość przeżyły dzieci z grupy I, II i III. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także tańczyły. Po występie przedszkolaki zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Nie zabrakło także pamiątkowych dyplomów, zdjęć oraz rożków obfitości.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

30 listopada 2017r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw, konkursów i niespodzianek. Dzieci z wszystkich grup świetnie sobie poradziły z zadaniami przygotowanymi przez nauczycielki.  Bez  problemów nazywali różne misie, wskazywali z jakich bajek pochodzą. Taniec i zabawy ruchowe przy muzyce bardzo im się podobały. W nagrodę każdy dostał odznakę „Przyjaciela misia” oraz pamiątkowy dyplom.  

 

Oddział przedszkolny w SP 28

W dniu 27 listopada zokazji Dnia Pluszowego misia dzieci z grupy 8 wystąpiły w przedstawieniu teatralnym pt.: ,,Mój przyjaciel miś" dla swoich kolegów i koleżanek. 

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 16 października 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela z udziałem obecnych jak i emerytowanych pracowników przedszkola. Dzieci z grupy 8 i 9 przygotowały program artystyczny. Nie zabrakło pięknych wierszyków, piosenek a także układów tanecznych. Występ wzbudził wiele pozytywnych emocji. Przedszkolaki obdarowały wszystkich nauczycieli pięknymi kwiatuszkami oraz kolorowymi laurkami.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W środę 20 września 2017 roku, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Przedszkolaka. Dzieci w przedszkolu jak i w oddziałach mieszczących się w szkole brały udział w licznych konkursach, zabawach, tańcach.  Było bardzo wesoło i kolorowo. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały odznaki „Przedszkolaka na medal”.

DZIECI 3, 4 I 5 LETNIE w Przedszkolu

 

 

 

 DZIECI 5 I 6 LETNIE w Szkole Podstawowej nr 28


 

 

 

 

 

 

 

 

ARCHIWUM

Plan uroczystości   

 

NAZWA UROCZYSTOŚCI: TERMIN REALIZACJI:
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA IX
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ X

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

XI

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA XI
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM XII
WIGILIJKA PRZEDSZKOLAKA XII
DZIEŃ BABCI I DZIADKA I
DZIEŃ WIOSNY III
DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA IV
DZIEŃ ZIEMI IV
DZIEŃ STRAŻAKA V

DZIEŃ MATKI

DZIEŃ DZIECKA

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

V

VI

VI

 

 

20 IX OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


We wtorek 20 września 2016 roku, w wielu przedszkolach w całej Polsce, jak również w naszym przedszkolu rozległ się wesoły gwar, śmiech i słowa śpiewanego przez dzieci " Hymnu Przedszkolaka". W tym dniu odbyły się wesołe zabawy, tańce oraz uroczyste rozdanie dzieciom orderów "Super przedszkolak", gdyż to jubileuszowy V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.


14 X DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W jednym z najważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, emerytowanym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którzy gościli na uroczystości w przedszkolu. Dzieci z grupy VII wspólnie z nauczycielkami Małgorzatą Tabjan i Barbarą Bachlaj przygotowały piękny artystyczny występ. Dzieci wręczyły naszym gościom laurki, upominki oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia.

       Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z wykonanej pracy, a emerytom wszelkiej pomyślności w życiu.

 

                                       Pani Dyrektor oraz pracownicy przedszkola

 

 

 

 4 XI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

W piątek 4 listopada odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy pierwszej w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym prezentowały swoje umiejętności : śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały wiersze przed rodzicami. Maluszki po ślubowaniu zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią Dyrektor Krystynę Stanclik. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książkę oraz rożek słodkości.

 

 


 

 

 

21 XI DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

,,Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi."

 

21 listopada jak również w naszym przedszkolu obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI , pozdrowień i dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Życzliwość bez wątpienia odgrywa ważną rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje. 

 

 

 

 

 

 

6 XII SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6  grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami plastycznymi. 

 

 

 

 

 

20 I DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu 20 stycznia śpieszą się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać zaprezentowanych przez dzieci programów artystycznych : wiersze, piosenki, tańce, aby wspólnie pobawić się i pośpiewać z wnukami. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia :

Babci i Dziadkowi drogiemu zawsze uśmiechniętemu

dużo życzymy radości i dni pełnych miłości.

Szczęściem wypełnionych chwil, a do pracy dużo sił!


 

 

 

GRUPA 1

 

GRUPA 2


 

GRUPA 3

 

 

GRUPA 4 


GRUPA 5

 

 


 

GRUPA 6


 

GRUPA 7

 

 

26 V DZIEŃ MAMY

 


   GRUPA 1

GRUPA 3

GRUPA 4

GRUPA 5


GRUPA 6

GRUPA 7 

ARCHIWUM UROSZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 16 października 2015 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela z udziałem emerytowanych pracowników przedszkola. Dzieci z grupy Starszaki 1 - "Żabki" przygotowały program artystyczny. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także przedstawiły piękne układy taneczne. Występ bardzo podobał się gościom - niejednemu nauczycielowi "zakręciła się łezka w oku".

Wszystkim nauczycielom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej.

Pani dyrektor oraz pracownicy przedszkola

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

23 listopada 2015 roku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień życzliwości w naszym przedszkolu. Od samego rana dzieci witała pani ze słodkim poczęstunkiem oraz wesoła muzyka. Po śniadaniu Pani Angelika i Pani Basia przygotowały dla dzieci "quiz o życzliwości". Były konkursy, zagadki a także wspólne konkurencje, które zachęcały do bycia życzliwym dla innych. Po rozwiązaniu quizu na dzieci czekały przygotowane atrakcje w salach: kącik teatralny, plastyczny, muzyczny a także kącik z materacami i chustą animacyjną. Dzieci spędziły bardzo miło dzień.

 BAL ANDRZEJKOWY

W dniu 26 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy. Było wiele tanecznych konkursów, wesołych wróżb. Dzieci z wielką ochotą bawiły się przy skocznej muzyce. Piękne, różnorodne stroje sprawiły, że bal był bardziej magiczny.

WIGILIJKA GRUPOWA

W grudniu dzieci uczestniczyły w Wigilijce grupowej. W świątecznej atmosferze wspólnie z nauczycielkami śpiewały kolędy, dzieliły sie opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 25 stycznia 2016 roku w Domu Kultury w Hałcnowie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły bardzo interesujący program artystyczny, który wzruszył Naszych gości. Były recytacje wierszyków, śpiew piosenek, instrumentacje oraz tańce. Wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki i laurki. Dzień upłynął im w radosnej atmosferze.


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 3 lutego 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci w pięknych strojach świetnie się bawiły. Był to dzień pełen niespodzianek dla naszych najmilszych :-) Były tańce, zabawy, różnorodne konkursy. Uśmiech na twarzach dzieci towarzyszył im przez cały dzień.


DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21 marca 2016 roku dzieci z naszego przedszkola radośnie przywitały wiosnę, przepędzając tym samym zimę.

DZIEŃ ZIEMI

W dniu 22 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w pochodzie z okazji Dnia Ziemi. Każda grupa przygotowała emblematy, plakaty, zachęcające mieszkańców miasta do dbania o przyrodę.

Dzień Strażaka

10 maja 2016 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Naszymi gośćmi byli panowie strażacy z Hałcnowa. Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat pracy strażaków a także zasad przeciwpożarowych. Następnie dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie. Panowie strażacy zapewnili dzieciom sporo atrakcji, mogły one wczuć się w rolę strażaka: polewały wodą z hydrantem, mogły wydobyć dźwięk alarmowy z syreny alarmowej z korbką. Dzieci świetnie się bawiły, długo na ich buziach widniał uśmiech. Bardzo dziękujemy Panom strażakom za spędzenie z dziećmi czasu.


 

 

 

DZIEŃ MAMY

W dniu 30.05.2016r. odbył się uroczysty Dzień Mamy, w Domu Kultury w Hałcnowie. W tym dniu wszystkie przedszkolaki dla swoich mam zaprezentowały program artystyczny, który obejmował wiersze, piosenki oraz nowoczesne tańce. Po uroczystości w ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodziny, a w nim przygotowanych było mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców, takich jak: malowanie twarzy, zamek dmuchany, artystycznie modelowane balony, loteria, wata cukrowa, słodki poczęstunek, jak również ciepłe napoje i zimne soki. Na festynie nie mogło zabraknąć również rodzinnych zabaw przy nowoczesnej muzyce.


 

 

DZIEŃ DZIECKA

W dniu 01.06.2016r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym i miłym dniu spełniane były dziecięce marzenia. W ogrodzie przedszkolnym czekało na dzieci dużo wpaniałych atrakcji m.in. konkursy z nagrodami, zabawy przy muzyce współczesnej z dziecięcego repertuaru. Wiele radości sprawiła dzieciom również wata cukrowa i lody.

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.


 

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE STARSZAKÓW

 

Tak niedawno się poznaliśmy,

już nam mija po sześć lat,

z przedszkolem rozstania nadszedł czas.


W dniu 25.06.2016 r. odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Dzieci kończące edukację przedszkolną, które w nowym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I zaprezentowały program artystyczny, w którym wspominały mile spędzony czas w grupach młodszych. Starszych kolegów pożegnały pięciolatki upominkami. Dzieci otrzymały również od wychowawczyń i Pani Dyrektor dyplomy i upominki.
Przedszkole Nr 43
w Bielsku-Białej
43-344 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 319

Tel: 816-64-59
pm43@mzo.bielsko.pl

NIP: 937-20-12-381
REGON: 072350451

Strona przedszkola na MZO

Piekarnia Rąba

Sklep Ogólnospożywczy
"Na Rogu" Bialsko-Biała

Konior Tomasz Szkółka Krzewów Ozdobnych

Zakład przetwórstwa mięsnego "Błachut"

Anapol P.H.U. Anatolia Koczur

Energo-system S.C. Paweł Konior i Mieczysław Pruchnik
Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: WebAwans.pl - Zaistniej w Sieci!