Powrót do wyboru kategorii

Uroczystości - archiwum 2011/2012

Wizyta policjanta w przedszkolu 16.09.11r.

 

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.11r.

Ten piękny bukiet z 20-tu róż, to podziękowanie od wszystkich pracowników przedszkola dla pani dyrektor Krystyny Stanclik za 20 lat pracy na stanowisku dyrektora. Życzymy jej dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy zawodowej.

Przedstawienie pt. "Wypadki Krysi"- wizyta aktorów z Krakowa.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

 W dniu 9.11.11r. dzieci brały udział w XII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Domu Kultury.

średniaki

starszaki 1

starszaki 2

starszaki 3

I miejsce w XII Przegladzie Pieśni Patriotycznej zdobyły Starszaki 2 za wykonanie utworu pt. "Polska".

II miejsce dla Zespołu Przedszkolaków- 5 latki za wykonanie utworu pt. "W domu ojczystym".

W dniu 24.11.11r. organizowaliśmy bal andrzejkowy- były tańce przy muzyce dyskotekowej, zabawy, wróżby andrzejkowe. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

starszaki 2

6.12.11r. odwiedził nasze przedszkole Mikołaj, który rozdał prezenty dzieciom. Przedszkolaki także przygotowały dla Mikołaja niespodziankę: wiersz, piosenkę, prace plastyczne.

 

            średniaki i maluchy witają Mikołaja

                                      

           

W dniu 20.01.2012 dzieci  z grupy średniaki, starszaki 1,2,3 brały udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Domu Kultury w Hałcnowie.

średniaki

starszaki 1

 

starszaki 2

 starszaki 3

I miejsce w kategorii soliści zdobyła Ola Bielewicz z grupy starszaki 3.

I miejsce w kategorii zespoły otrzymały starszaki 2. Gratulujemy!!!

Dzieci ze starszaków 3 przygotowały na czas wigiljiny przedstawienie pt.: Choinka dla aniołków, które obejrzały dzieci z przedszkola oraz zaproszone w styczniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28.

27 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Domu Kultury w Hałcnowie. Dzieci przygotowały programy artystyczne i  prezenty dla Babci i Dziadka. W rodzinnej atmosferze wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

W dniu 20-tego lutego dzieci były na balu karnawałowym w Domu Kultury w Hałcnowie. Brały udział w  licznych konkursach tanecznych, był słodki poczęstunek, tańce przy muzyce dyskotekowej. Był to dla nich niezapomniany bal!!!

 

Nareszcie wiosna, dzieci skutecznie wypędziły zimę i śpiewająco przywitały wiosnę.

Konkurs plastyczny pt. "Pierwsze wiosenne kwiaty" został zorganizowany w przedszkolu, prace dzieci można było oglądac na przedszkolnym korytarzu.

Jak co roku nasze przedszkole zorganizowało Kiermasz wielkanocny. Dzieci wykonały kolorowe dekoracje wielkanocne tj. zajączki, koszyki wielkanocne, kurki, jajka.

W dniu 23.04.12 nasze przedszkole zorganizowało guiz wiedzy o ochronie przyrody pt. "Ziemia to nasz wspólny dom", w którym udział wzięły przedszkolaki z Domu Kultury.

 

 

 

Po ekologicznym quzie przedszkolaki wraz z dziecmi z "zerówki" ze Szkoły Podstawowej nr 28  uczestniczyły w przemarszu po okolicy Hałcnowa z okazji  DNIA ZIEMI.

                                                               

W dniu 26.04.12 zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią doktor z pobliskiej przychodni z okazji Dnia Służby Zdrowia, która opowiadała dzieciom o zdrowiu. Przedszkolaki przygotowały dla Gościa krótki program artystyczny.

 

W dniu 09.05.12 gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru krakowskiego, z przedstawieniem pt. "Eko- Kotek". Spektakl w sposób zabawowy przybliżył dzieciom temat ekologicznych zachowań, zachęcał do szanowania i dbania o przyrodę.

        

            

             

           

W dniu 16.05.2012 obchodziliśmy Dzień Strażaka, do przedszkola przyjechali panowie strażacy z Hałcnowa swoim wozem strażackim. Dzieci oglądały wóz, rozmawliały n/t zasad przeciwpożarowych. Zorganizowaliśmy także dla dzieci zawody strażackie, sportowe. Dzieci świetnie się bawiły. Dziękujemy strażakom za przybycie!

 

25.05.2012r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy, który odbył się w Domu Kultury.

   

  

  

 

31.05.12r. wybraliśmy się na Błonia z okazji Dnia Dziecka. Dzieci bawiły się wyśmienicie na zjeżdżalniach, huśtawkach.

 

 

 

 

Pomimo deszczowej pogody Dzień Dziecka udał się w przedszkolu. Zorganizowaliśmy zawody sportowe, konkursy tańca z balonami, były lody i wiele prezentów, słodkich niespodzianek.

 

                         

W dniu 18.06.12 drużyna ze starszaków2 uczestniczyła w eliminacjach do VII Olimpiady Przedszkolaków, która odbyła się w Gimnazjum nr 14 w Komorowicach.

19.06.12 przedszkole brało udział w II Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez SP 28 w Bielsku-Białej, na terenie Domu Kultury. Po zawodach sportowych na dzieci czekały w ogrodzie liczne atrakcje: malowanie twarzy, nadmuchiwane balony, klowny, misie, smaczna wata. Dzieci bawiły się świetnie :)

W końcu oczekiwana przez dzieci wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustoniu odbyła się 25.06.12. Dzieci mogły podpatrzyc zwierzęta mieszkające w Beskidzie Śląskim- dziki, sarny, żbiki, drapieżne ptaki.

27.0612 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez dzieci ze starszaków. Życzymy im dużo sukcesów w szkole a wszystkim dzieciom miłych wakacji!!!  

 

Przedszkole Nr 43
w Bielsku-Białej
43-344 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 319

Tel: 816-64-59
pm43@mzo.bielsko.pl

NIP: 937-20-12-381
REGON: 072350451

Strona przedszkola na MZO

Piekarnia Rąba

Sklep Ogólnospożywczy
"Na Rogu" Bialsko-Biała

Konior Tomasz Szkółka Krzewów Ozdobnych

Zakład przetwórstwa mięsnego "Błachut"

Anapol P.H.U. Anatolia Koczur

Energo-system S.C. Paweł Konior i Mieczysław Pruchnik
Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: WebAwans.pl - Zaistniej w Sieci!