Powrót do wyboru kategorii

Uroczystości - archiwum 2012/2013

 W dniu 18.09.12r. gościliśmy w przedszkolu panów policjantów, którzy opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i pokazali im pojazd policyjny. Dzieci poczuły się jak prawdziwi policjanci :)

W piątek 05.10.12r. starszaki 2 i 3 wybrały się na dzień otwartych koszar z okazji święta batalionu. W programie była wystawa sprzętu i uzbrojenia, skoki spadochronowe, poczęstunek wojskowy oraz wiele innych atrakcji.

15.10.2012r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci przywitały wierszami i piosenką emerytów naszego przedszkola oraz wręczyły upominki :)

                  

W dniu 06.11.12r. dzieci ze starszaków uczestniczyły w XIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Domu Kultury, w Hałcnowie, prezentując przygotowany repertuar.

        

                                 starszaki 1

       

               

                               starszaki 2            

            

                              starszaki 3

W dniu 11.11.12r. w Domu Kultury odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości oraz odczytano wyniki XIII Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej:

I miejsce w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym zespoły woklane powyżej 10 osób dla zespołu "Słoneczka"- starszaków 1

II miejsce w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym soliści i zespoły wokalne dla zespołu "Starszaki 2" i Wiktorii Świątko.

Nasze przedszkole w dniu 12.11.12r. odwiedzili aktorzy z Krakowa ze spektaklem pt."Kłopoty sroczki". Dzieci bawiły się wyśmienicie.

W 20.11.12r. obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DZIEŃ PRAW DZIECKA!!! Dzieci poprzez zabawę, quiz uczyły się ważnych wartości, by być dobrym, uczciwym, życzliwym, szanować innych. Utwaliły sobie i przypomniały swoje prawa.

W dniu 22 listopada obchodziliśmy uroczyście PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Grupa maluchy przygotowała występ artystyczny. W obecności pani dyrektor, rodziców, nauczycieli dzieci złożyły przyżeczenie i zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i róg słodkości. Wspólnie z rodzicami spędziły drugą część uroczystyści- słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień, który zostanie w pamięci dzieci i całej społeczności przedszkola.

 

 

W listopadzie dzieci z grupy straszaki 1, 2, 3 przygotowały sie do konkursu plastycznego Nowej Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pt. "Od tradycji do współczesności- konkurs na nową szopkę".

starszaki 1

starszaki 2

starszaki 3

W dniu 29.11.12r. dzieci bawiły się na Balu andrzejkowym w przedszkolu. Były wróżby, tańce i słodki poczęstunek. Wszystkim humory dopisywały!

maluchy


średniaki

starszaki 1


starszaki 2


starszaki 3

W dniu 06.12.12r. odbyła się uroczystość Mikołajkowa dla naszych przedszkolaków. Dzieci obejrzały spektakl, w którym została przedstawiona prawdziwa historia św. Mikołaja.  Po spektaklu Mikołaj rozdał dzieciom prezenty.

W dniu 19.12.12 dzieci z maluchów, średniaków, starszaków 1,2,3 brały udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek 2012 w Domu Kultury.


 

 

20.12.12 starszaki 1 zaprosiły rodziców na swoje przedstawienie pt. "Świąteczna przygoda"oraz na wspólną wigiljkę.

          

Wigiljki 2012 odbyły się także w grupie maluchy, średniaki, starszaki 2,3. Dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia. Rodzice zapewnili słodki poczęstunek: ciastka, ciasta, napoje. Serdecznie dziękujemy!

             


W dniu 23.01.13r. maluchy ugościły Babcie i Dziadków w przedszkolu z okazji ich święta. Pozostałe przedszkolaki obchodziły Dzień Babci i Dziadka 28.01.13r. w Domu Kultury w Hałcnowie. Piękne programy artystyczne dzieci uświetniły tą uroczystośc.

05.02.13r. dzieci bawiły się na Balu karnawałowym w Domu Kultury. Były ciekawe konkursy i zabawy taneczne przy muzyce dyskotekowej prowadzone przez wesołego pana wodzireja.

15. 03.13r. starszaki 1 z zespołu "Słoneczka" i Wiktoria Świątko ze starszaków 2 brały udział w przesłuchaniu na etapie diecezjalnym w konkursie Pieśni Patriotycznych w Domu Kultury w Hałcnowie. Dzieci świetnie się spisały!

Przedszkolaki 20.03.13r. żegnały zimę i witały wiosnę, na którą wszyscy czekają już z niecierpliwością :)

   

W dniu 22.03.13r. nauczycielki i dzieci zrobiły palmę na konkurs Palm organizowany przez Akcję Katolicką w Hałcnowie. W niedziele palmową pomimo mrozu dzieci dumnie szły z naszą palmą, która zdobyła II miejsce w kategorii na najdłuższą palmę. Dziękujemy także rodzicom za pomoc przy niesieniu palmy.

       

                                          

W dniu 11.04.13r. z okazji Dnia Służby Zdrowia odwiedziła nas w przedszkolu pani lekarka Kalitowa z pobliskiej przychodni lekarskiej. Dzieci uczestniczyły w konkursach o zdrowiu, dzięki czemu utrwaliły sobie wiadomości n/t pracy lekarza i o zdrowiu.

W dniu 22.04.2013r. jak co roku dzieci uczciły Dzień Ziemi przemarszem po okolicy Hałcnowa, zachęcając mieszkańców do dbania o przyrodę, segregowania śmieci, ochrony roślin, zwierząt.


W dniu 29.04.13 odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z Krakowa z przedstawieniem pt. "Przygody Smoka". Dzieci oglądały bajkę z wielkim przejęciem i radością.

Z okazji Dnia Strażaka dzieci zaprosiły do przedszkolnego ogrodu panów strażaków. Wielką atrakcją było oglądanie wozu strażackiego, rozmowa ze strażakami n/t ich pracy oraz zawody strażackie.


JUBILEUSZ 60-LECIA NASZEGO KOCHANEGO PRZEDSZKOLA.

Zabawa w ogrodzie przedszkolnym, wiele atrakcji tj. dmuchany zamek, robienie wielkich, mydlanych baniek.

        

 

W dniu 22 maja 2013r. nasze przedszkole obchodziło Jubileusz 60-lecia. I część uroczystości odbyła się w Domu Kultury. Uroczystość otworzyła Pani Krystyna Stanclik – dyrektor przedszkola.

Swoją obecnością zaszczycili nas:  Prezydent Miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult wraz z przedstawicielami władz miasta i  naszej dzielnicy. Występy rozpoczęły się dostojnym polonezem w wykonaniu „Starszaków”, następnie mogliśmy podziwiać wspaniałe występy taneczne w wykonaniu pozostałych grup przedszkolnych. W naszej pamięci na długo zostanie przedstawienie, podczas którego zobaczyliśmy prezentację fotografii od czasów najdawniejszych po współczesność. Wielu gości ukradkiem ocierało łzy wzruszenia, kiedy ich myśli biegły znowu w beztroskie lata dzieciństwa.

Dzięki pięknemu filmowi mogliśmy zobaczyć przedszkole widziane oczami dziecka, a piosenka finałowa do dziś rozbrzmiewa w naszych uszach.Na ogromne uznanie zasługuje cały program artystyczny, który wywarł na wszystkich gościach wielkie wrażenie.

Następnie przenieśliśmy się do przedszkola, gdzie na wszystkich dużych i małych czekały atrakcje. Dzieci mogły bez ograniczeń rozkoszować się watą cukrową i różnymi słodkościami i niespodziankami oraz skakać na dmuchanym zamku. Rodzice mogli spotkać się przy kawie oraz kiełbasce. Powróciły wspomnienia, rozmowom nie było końca. Zawiodła tylko pogoda, która pokrzyżowała plany i festyn nie mógł odbyć się na świeżym powietrzu.

W dniu 26 maja odbyła się w naszym Sanktuarium Msza św. dziękczynna w intencji  dzieci, rodziców i pracowników.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego święta oraz wzięli w nim udział. Życzymy sobie kolejnych jubileuszów.
OTWIERAMY PREZENTY.

           


Z okazji Dnia DZIECKA  03.06.13 r. wybraliśmy się do 18 Batalionu Powietrznodesnatowego w Bielsku-Białej. Żołnierze ugościli nas bardzo serdecznie, pokazali sprzęty wojskowe, samochody, umundurowanie, dzieci mogły chociaż przez chwilę poczuc się jak prawidziwy żołnierz.

Wiele radości sprawił dzieciom przejazd Ciuchcią Beskidzką po okolicy przedszkola dn. 13.06.13 r. 


W dniu 18.06.13 r. przedszkolaki brały udział w "3 Olimpiadzie Sportowej" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 28 i Klub Sportowo-Parafialny "Beskidy". Dzieci bawiły się znakomicie, dzięki pomocy uczniów ze szkoły, ciekawym zawodą sportowym i miłej zabawie prowadzonej przez clowna:)

Dzieci pojechały na wycieczkę do "Warowni- krainy smoków i rycerzy" dnia 21.06. 13 r. do Inwałdu. Poznały różne smoki, życie średniowiecznych ludzi tj. kowal, tkacz, rycerzy, dam, królów. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i z uśmiechniętą twarzą :)

WAKACJE !!!

Przedszkole Nr 43
w Bielsku-Białej
43-344 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 319

Tel: 816-64-59
pm43@mzo.bielsko.pl

NIP: 937-20-12-381
REGON: 072350451

Strona przedszkola na MZO

Piekarnia Rąba

Sklep Ogólnospożywczy
"Na Rogu" Bialsko-Biała

Konior Tomasz Szkółka Krzewów Ozdobnych

Zakład przetwórstwa mięsnego "Błachut"

Anapol P.H.U. Anatolia Koczur

Energo-system S.C. Paweł Konior i Mieczysław Pruchnik
Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: WebAwans.pl - Zaistniej w Sieci!