Powrót do wyboru kategorii

Uroczystości - archiwum 2013/2014

W dniu 13.09.13r. studentki pielęgniarstwa przeprowadziły lekcję pokazową dla dzieci n/t zachowania się w czasie wypadku i udzielania  pomocy poszkodowanym.

 

 

 W dniu 18.09.13r. gościliśmy w przedszkolu panów policjantów, którzy opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci poczuły się jak prawdziwi policjanci.

Nasze przedszkole w dniu 01.10.13r. odwiedził teatr kukiełkowy z Krakowa ze spektaklem pt."Orzeszek". Dzieci bawiły się wyśmienicie.

Nasze starszaki gościły w Zamku Sułkowskich w dn. 08.10.13r. , gdzie dowiedziały się wiele o życiu dawnych mieszkańców a także zobaczyły, jak zamek zmieniał się przez lata. 

 

 

Po zwiedzaniu dzieci tworzyły i dekorowały  zamek z papieru.

Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej.

Dzieci przespacerowały się także uliczkami Starego Rynku.

14.10.13 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci przywitały wierszami i piosenką emerytów naszego przedszkola oraz wręczyły upominki :)

 W dniu 30.10.13r. dzieci z grup starszaki 1, 2, 3, 4 wzięły udział w XIV Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej  w Domu Kultury w Hałcnowie. 

I miejsce Starszaki 2 za utwór "Harcerka i harcerz", zespół "Słoneczka" 5-6 latki zdobył II miejsce za wykonywanie utworu "Na Nowej Górze", III miejsce Straszaki 1 za utwór "Stokrotka". Gratulujemy !!! Uroczyste odebranie nagród i apel z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Domu Kultury w Hałcnowie.


 

 

 

Dzień Życzliwości odbył się w naszym przedszkolu dn. 20.11.13r.  p. Agnieszka i Ola przygotowały ciekawe niespodzianki dla naszych przedszkolaków:  quiz o życzliwości, zagadki, scenki zachęcające do bycia miłym dla innych, tańce itp. Następnie dzieci mogły bawić się w różnych salach: w sali z materacami, z muzyką, z teatrem, z chustą animacyjną i sala plastyczna. Ten dzień miał na celu zachęcić dzieci do okazywania innym życzliwości, uprzejmości i kulturalnego odnoszenia się do siebie nawzajem i dorosłych.

                    

Przedszkolaki znakomicie się bawiły przy muzyce dyskotekowej, wróżąc sobie i czarując na BALU ANDRZEJKOWYM!

                    

                    

 

06.12.13r.  przedszkolaki gościły w Domu Pielgrzyma w Hałcnowie, gdzie przybył  Mikołaj z worem pełnym prezentów.

 

Świąteczne spotkania z rodzicami i przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w grupach starszych. Rodzice i dzieci mogły poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

W dniu 19.12.13r. dzieci z grup: średniaki/ starszaki 1, starszaki 2,3,4 brały udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek 2013 w Domu Kultury.Zespół "Słoneczka" z grupy Starszaki 3 zdobył I miejsce za wykonanie pastorałki "Kolęda świetlista". Odebranie nagród odbyło się w Domu Kultury w Hałcnowie dn. 06.01.14 r.

 

W dniu 27.01.14 r.  uroczyście  obchodziśmy "Dzień Babci i Dziadka" w Domu Kultury w Hałcnowie, dzieci przepięknie tańczyły i śpiewały dla wspaniałych Gości :)

Bal karnawałowy udał się znakomicie, dzieci tańczyły, brały udział w konkursach prowadzonych przez wesołego pana wodzireja :)

Naszym gościem w przedszkolu dn. 04.03.14 r. był pan iluzjonista, który zaczarował dzieci swoimi sztuczkami :)

W ramach akcji  "Bielsko- Biała chroni klimat" w dniach od 03 do 07 marca obchodziliśmy w przedszkolu "Tydzień Energii Przedszkolaków". Odbyły się spotkania i prelekcje z gościem z firmy "Therma" n/t oszczędzania ciepła i dbania o środowisko naturalne. Dzieci otrzymały książeczkę "Czerwony Kapturek w mieście", z której dowiedziały się w jaki sposób produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe w mieście oraz jak dociera ono do mieszkań.  

 Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Tauronu n/t bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych. Dzieci otrzymały broszurkę edukacyjną n/t prądu elektrycznego, ekologicznych źródeł energii i oszczędzania prądu. 

W ciągu całego tygodnia nauczyciele rozmawiali z dziećmi n/t oszczędzania energii, odnawialnych żródeł energii, wykonywaliśmy różne doświadczenia,  naklejaliśmy eko-nalepki w miejscach w przedszkolu, w których używana jest energia np. przy włączniku światła, komputerze, lampie itp.

                

                

           

              

                  

Pod koniec tygodnia dzieci z całego przedszkola brały udział w quzie podsumowującym cały "Tydzień Energii".

                

 

Nareszcie wiosna, dzieci skutecznie wypędziły zimę i śpiewająco przywitały wiosnę.

  

Z okazji Dnia Służby Zdrowia przedszkolaki w dniu 07.04.14 r. odwiedziły pobliską Aptekę i Poradnię lekarską. Dzieci złożyły życzenia, zaśpiewały piosenkę oraz podarowały upominki pracownikom służy zdrowia.

                      

          

   

Pani dr Anna Kalitowa bardzo ucieszyła się z wizyty swoich małych pacjentów.

Była także z nami pani dr Aleksandra Kubiczek.

Jak co roku przedszkolaki wraz z nauczycielkami wykonywały palmę na konkurs palm 2014, dzieci pomagały jak tylko potrafiły. Dziękujemy także rodzicom za wielkanocne dekorację, które przystroiły naszą, przedszkolną palmę.

Przedszkolna palma zdobyła I miejsce w kategorii najpiękniejszej palmy 2014 r.

                       

 

W dniu 25.04.2014 odbył się przemarsz po okolicy przedszkola z okazji Dnia Ziemi. Dzieci udekorowane w kwiaty, motyle zachęcały mieszkańców do dbania o przyrodę.

                           

                          

                         

Jak co roku w maju obchodziliśmy Dzień Strażaka, do przedszkola przyjechali panowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Hałcnów. Dzieci oglądały wóz strażacki, rozmawliały n/t zasad przeciwpożarowych. Zorganizowaliśmy także dla dzieci zawody strażackie, sportowe. Dzieci świetnie się bawiły. Dziękujemy strażakom za przybycie!

 

W dniu 14.05.2014 r. Starszaki 2, 3, 4 brały udział w XIII Festiwalu Kultury Przedszkolnej w Domu Kultury w Hałcnowie z programem artystycznym pt. "Calineczka". 

W dniu 27.05.2014 r. nasze przedszkolaki przedstawiły dla swoich Mam program artystyczny: były piosenki, wiersze i tańce w Domu Kultury. Mamy były bardzo wzruszone i zadowolone. Po uroczystości w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny, gdzie było mnóstwo atrakcji: dmuchany zamek, wata, loteria oraz ciekawe konkursy organizowane przez zabawnego pana wodzireja :)

                         

        

Z okazji "Dnia Otwartych Koszar"  30.05.14 r. starszaki wybrały się do 18 Batalionu Powietrznodesnatowego w Bielsku-Białej. Żołnierze ugościli nas bardzo serdecznie, pokazali sprzęty wojskowe, samochody, umundurowanie, dzieci mogły chociaż przez chwilę poczuc się jak prawidziwi żołnierze.

W naszym przedszkolu "Dzień Dziecka" obchodziliśmy bardzo wesoło, w rytmach dyskotekowych piosenek, słodkiego poczęstunku i z mnóstwem konkursów oraz zabaw. :) Także wiele radości sprawił dzieciom przejazd Ciuchcią Beskidzką po okolicy przedszkola. 

    


Przedszkole Nr 43
w Bielsku-Białej
43-344 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 319

Tel: 816-64-59
pm43@mzo.bielsko.pl

NIP: 937-20-12-381
REGON: 072350451

Strona przedszkola na MZO

Piekarnia Rąba

Sklep Ogólnospożywczy
"Na Rogu" Bialsko-Biała

Konior Tomasz Szkółka Krzewów Ozdobnych

Zakład przetwórstwa mięsnego "Błachut"

Anapol P.H.U. Anatolia Koczur

Energo-system S.C. Paweł Konior i Mieczysław Pruchnik
Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: WebAwans.pl - Zaistniej w Sieci!