Powrót do wyboru kategorii

Uroczystości - archiwum 2014/2015

W dniu 29.09.2014 r. nasze przedszkole odwiedziła Grupa Ratownictwa Medycznego. Dzieci miały okazję zobaczyć  jak należy udzielać pierwszą pomoc w czasie wypadku. Zapoznały się ze sprzętem ratowniczym oraz wyposażenie karetki. Dziękujemy ratownikom za ich przybycie i bezinteresowną pomoc ludziom.

 

W dniu 02.10.14 r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Nie to złoto co się świeci" w wykonaniu aktorów Teatru Żywego Aktora "Arkadia". Dzieci bawiły się wyśmienicie.

 

W dniu 14.10.14 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanych pracowników. Dzieci przedstawiły program artystyczny. Nie brakowało wzruszeń i łez wśród naszych byłych nauczycieli. Życzymy wszystkim nauczycielom sukcesów i satysfakcji z wykonywanego zawodu - Pracownicy przedszkola i  Pani Dyrektor.

 

W dniu 16.10.14 r. i 22.10.14 r. dzieci z grup starszych odwiedziły Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przedszkolaki poznały klasyczne i komputerowe etapy tworzenia filmu animowanego, zwiedzały pomieszczenia ze stanowiskami pracy: animatorów, konturówki, malowania, pokój zdjęć i sali do nagrań dźwięku. Doskonale rozpoznały filmy rysunkowe wyprodukowane przez Studio Filmów Rysunkowych tj. "Bolek i Lolek", "Reskio", "Smok Wawelski", "Miś Kudłatek"czy "Podróże kapitana Klipera". Nasza wizyta skończyła się w kinie "Studio" pokazem filmów. Była to niezwykła podróż w świat bajki, którą dzieci zapamiętają na długo :).

       

 


W dniu 30.10.14 r. dzieci z grup starszaki 1, 2, 3, 4 wzięły udział w XV Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej  w Domu Kultury w Hałcnowie.

I miejsce zdobyły Starszaki 2 za utwór "Kalina Malina", 

II miejsce dla Starszaków 1 i Starszaków 4.

Uroczyste odebranie nagród i akademia z okazji Dnia Niepodległości odbyła się w dn. 11 listopada w Domu Kultury w Hałcnowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

„Życzliwość to obyczaj nie tylko od święta, niech każdy człowiek o tym pamięta”.
21 listopada w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Już od rana dzieci zostały przywitane „słodkościami” oraz wesołą muzyką . Po śniadaniu wszystkie grupy spotkały się na „quizie o życzliwości”, który przygotowała Pani Ola i Pani Agnieszka . Były wspólne zawody, konkursy oraz zagadki, zachęcające do bycia miłym i dobrym dla innych . Następnie dzieci mogły bawić się w różnych salach, które zostały specjalnie urządzone: była sala teatralna, plastyczna, muzyczna, sala z materacami oraz z  chustą animacyjną. Dzień ten miał na celu zachęcić dzieci do okazywania sobie nawzajem życzliwości, uprzejmości i kulturalnego odnoszenia się do siebie nawzajem jak również dorosłych. Dzieci używały zwrotów grzecznościowych (proszę, dziękuję, przepraszam), mówiły sobie miłe rzeczy, komplementy,  pomagały sobie w różnych sytuacjach.Dzieci stwierdziły, że taki dzień mógłby być co tydzień.
 

          

      

     

     

      

        

 

W dniu 27 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy. Był to dzień pełen wrażeń, wesołych wróżb, tanecznych konkursów, wesołej zabawy. Dodatkowo barwne stroje dzieci sprawiły, że bal był niezwykle magiczny.

W dniu 28 listopada obchodziliśmy uroczyście PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Grupa maluchy przygotowała występ artystyczny. W obecności pani dyrektor, rodziców, nauczycieli dzieci złożyły przyrzeczenie i zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i róg słodkości. Wspólnie z rodzicami spędziły drugą część uroczystyści- słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień, który zostanie w pamięci dzieci i całej społeczności przedszkola.

W dniu 28 listopada dzieci z grup starszych uczestniczyły  w przedstawieniu pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" w Bielskim Centrum Kultury. Gra teatralna żywych aktorów wzbudziła wiele radości w sercach dzieci.

W dniu 04.12.14 r. odwiedził nasze przedszkole Mikołaj, który rozdał prezenty dzieciom. Przedszkolaki  przygotowały dla Mikołaja niespodziankę w postaci wiersza, piosenki oraz wykonały świąteczną choinkę. Dzieci były  podekscytowane tą wspaniałą wizytą, którą zapamiętają na długo.

                      

                      

         

W dniu 18.12.14 r. odbyło się Spotkanie Jasełkowe dla rodziców. Starszaki 2 przygotowały przedstawienie jasełkowe, które przeniosło widzów we wzruszającą, refleksyjną, bożonarodzeniową  podróż. Natomiast starszaki 1 pokazały piękny taniec i zaśpiewały bożonarodzeniową pastorałkę. Wszystkich wykonawców rodzice nagrodzili gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci z rodzicami przeszły do sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

 

W dniu 14.01.15 r. dzieci ze średniaków, starszaków 1,2,3,4 brały udział w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 2015 w Domu Kultury.


 


Uroczyste odebranie nagród i Koncert Galowy z udziałem laureatów odbył się w dniu 18 stycznia w Domu Kultury w Hałcnowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

I miejsce w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym duet Antosia Stanclik i Julia Wołczyk.  

                

II miejsce w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym  zespoły wokalne dla zespołu "Smerfy"- starszaki 3 za wykonanie pastorałki "Gore gwiazda"

    

III miejsce  w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym zespoły wokalne dla zespołu "Motylki"- starszaki 1 za wykonanie pastorałki "Cichutko dookoła".

   

 

23 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Domu Kultury w Hałcnowie. Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, który wzruszył wszystkich gości.  Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani pięknymi prezentami i laurkami od swoich pociech.  W rodzinnej atmosferze wszyscy bawili się wyśmienicie :)

 

Karnawał to czas radości i zabawy.  W dniu 30.01.15 r.  przedszkolaki bawiły się wyśmienicie na Balu karnawałowym zorganizowanym w naszym przedszkolu. Nauczycielki przygotowały dla dzieci  ciekawe zabawy karnawałowe w rytmach muzyki dyskotekowej. Słodkie niespodzianki i  wata ucieszyła bardzo dzieci.

              

             


 

 

W dniu 20.03.15 r. przedszkolaki z naszego przedszkola śpiewająco i radośnie przywitały wiosnę i skutecznie wypędziły zimę. Nareszcie wiosna, tak bardzo oczekiwana przez wszystkich :)

W dniu 27.03.15 r. nauczycielki wraz z dziećmi wykonały Palmę wielkanocną na Konkurs Palm organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Hałcnowie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem dekorowały palmę. Dziękujemy Rodzicom za przyniesione kwiaty, ozdoby wielkanocne do dekoracji palm.

Z wielką radością informujemy, że zdobyłyśmy I miejsce w kategorii na najpiękniejszą palmę.

 Jak co roku nasze przedszkolaki z nauczycielkami zorganizowały Kiermasz wielkanocny dla rodziców z okazji świąt wielkanocnych. Dzieci wykonały kolorowe dekoracje wielkanocne tj. zajączki, koszyki wielkanocne, kurki, jajka. Włożyły w nie mnóstwo serca i pracy. Serdecznie dziękujemy rodzicom :)

Nasze przedszkolaki brały udział w XII edycji  konkursu plastycznego pt. " Co słonko widziało" organizowanym przez Miejski Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Kasia Kopacz z grupy Starszaki 2- Żabki zdobyła III miejsce w kategorii przedszkole. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

                                       

Nasze starszaki odwiedziły wyjątkową wystawę egzotycznych zwierząt w bielskim centrum handlowym. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć pająka ptasznika, skoriony, węże, wielobarwne kameleony oraz wiele atrakcyjnych zwierząt. Była to niezwykła lekcja przyrody, na ktorej przedszkolaki poznały budowę stworzeń, dowiedziały się, czym się żywią i jak żyją.

                       

                         

                         

Jak co roku 22 kwietnia dzieci uczciły Dzień Ziemi przemarszem po okolicy Hałcnowa, zachęcając mieszkańców do dbania o przyrodę, segregowania śmieci, ochrony roślin, zwierząt. 

W dniu 13.05.2015 r.  obchodziliśmy Dzień Strażaka, do przedszkola przyjechali panowie strażacy z Hałcnowa. Napierw w przedszkolu odybyła się pogadanka n/t pracy strażaka i zasad przeciwpożarowych. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Następnie w ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądały wóz strażacki i jego wyposażenie. Odbyły się także zawody strażackie, w których dzieci mogły polać wodą z hydrantem. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy panom strażakom za przybycie i sprawienie przedszkolakom wielkiej radości!

W dniu 15.05.2015 r. dzieci z grupy starszaki 2, 3, 4 występowały w XIV Festiwalu Kultury Przedszkolnej w Domu Kultury w Hałcnowie z programem artystycznym pt. "Od Poloneza do Poloneza".

Wyróżnienie dla naszego przedszkola  za taniec Polonez, piękne stroje i scenografię.

Uroczyste odebranie nagród i koncert galowy  odbył się w dn. 20 maja w Domu Kultury w Hałcnowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

 

W dniu 27.05.2015 r. z okazji Dnia Mamy w Domu Kultury  przedszkolaki przedstawiły dla swoich Mam program artystyczny: były piosenki, wiersze i tańce . Mamy były bardzo wzruszone i zadowolone. Po uroczystości  odbył się Festyn Rodzinny w Domu Kultury. Było mnóstwo atrakcji: pokaz mody ekologicznej prezentowany przez dzieci, wata, loteria oraz ciekawe konkursy organizowane przez panie nauczycielki  :)

 

 

 Na zakończenie naszych wystepów przedstawiliśmy rodzicom program artystyczny pt. "Od Poloneza do Poloneza" przygotowany na Festiwal Kultury Przedszkolnej. 

 

 

 W dniu 01.06.15 r. w naszym przedszkolu odchodziliśmy  Dzień Dziecka, z tej okazji każde dziecko przychodząc do przedszkola zostało miło przywitane i poczęstowane cukierkami. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci atrakcyjne zabawy przy muzyce dyskotekowej, konkursy taneczne, zabawy chustą animacyjną przygotowane przez panie nauczycielki. Wielką niespodzianką był dmuchany zamek, który sprawił wiele radości przedszkolakom oraz cukrowa wata i lody. Dzieci także odbyły przejażdżkę Ciuchcią Beskidzką po okolicy przedszkola. To był bardzo radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków.

 

 

                      

               

W dniu 03.06.15 r. dzieci z grup starszych wybrały się na wycieczkę do Pszczyny do "Zagrody Żubrów". W zagrodach można było zobaczyć ogromne żubry, małego żubra, który niedawno się urodził, jelenie, sarny, muflony, daniele, dziki, pawie. Zwierzęta co 2 godziny mają porę karmienia, więc z bliska mogliśmy obserwować te piękne zwięrzęta. Przeszliśmy ścieszką edukacyjną, a w interaktywnym muzeum mogliśmy dowiedzieć się więcej o życiu zwierząt ziemi pszczyńskiej. Starszaki zwiedzilły także Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, skansen, zabytki architektury drewnianej oraz dowiedziały się wiele o życiu ludzi w wielu XIX. Przespacerowaliśmy się po pszczyńskim parku, gdzie mogliśmy podziwiać piękny zamek. To była bardzo przyjemna i edukacyjna wycieczka :)

 

W dniu 07.06.2015 r. chłopcy z grup starszych reprezentowali nasze przedszkole na V Turnieju przedszkolaków w piłce nożnej "Przedszkoliada 2015". Ogromnie się cieszymy, gdyż zwyciężyli zdobywając piękny puchar, medale i dyplomy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie i kibicowanie naszej drużynie :) :) :)

                                    

                 

W dniu 10.06.15 r. przedszkolaki brały udział w "V Olimpiadzie Przedszkolaków" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 28 i Klub Sportowo-Parafialny "Beskidy" w Domu Kultury, w Hałcnowie. Po konkurencjach sportowych na dzieci czekały różne atrakcje np. gry i zabwy prowadzone przez Klauna, czary z balonów i baniek mydlanych.Przedszkolaki za udział w dniu sportu otrzymały dyplomy, słodycze oraz nagrody rzeczowe.Dzieci bawiły się znakomicie także dzięki pomocy uczniów ze szkoły i gimanzjum :)

                                 

 

 

W dniu 19.06.15 r. starszaki wybrały się na V Beskidzki Festiwal Dobrej Energii do Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Brały udział w zabawach i warsztatach dla przedszkolaków, gdzie z przedmiotów codziennego użytku wykonywały różne prace plastyczne np. z platikowych butelek, rolek papieru, spinaczów, papierowych talerzy. Oglądaliśm wystawę "Eko-domu", "4 Strefy Energii", w których dzieci poznały odnawialne źródła energii i mogły wykonać naukowe doświadczenia. Odbył się także finał konkursu plastycznego pt. " Dobre Rady- Kompostuj Odpady", w którym nasze starszaki zdobyły I wyróżnienie, dyplom i nagrody rzeczowe. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć pokaz mody ekologicznej. Ideą wydarzenia było uświadomienie mieszkańcom Bielska-Białej jak ważne jest oszczędzanie energii w życiu codziennym dla naszego środwiska :) :)

                      

                          

                       

                         

                         

                        

W dniu 23 i 24 czerwca dzieci z grup starszych miały uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, ktory wywołał mnóstwo pozytywnych emocji i dużo wzruszeń wśród rodziców, nauczycieli i pani dyrektor. Przyszłym uczniom życzymy dużo sukcesów w szkole i by miło wspominały nasze przedszkole :) :) :)         

                               

 

          WAKACJE!!!

              

 

 

Przedszkole Nr 43
w Bielsku-Białej
43-344 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 319

Tel: 816-64-59
pm43@mzo.bielsko.pl

NIP: 937-20-12-381
REGON: 072350451

Strona przedszkola na MZO

Piekarnia Rąba

Sklep Ogólnospożywczy
"Na Rogu" Bialsko-Biała

Konior Tomasz Szkółka Krzewów Ozdobnych

Zakład przetwórstwa mięsnego "Błachut"

Anapol P.H.U. Anatolia Koczur

Energo-system S.C. Paweł Konior i Mieczysław Pruchnik
Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: WebAwans.pl - Zaistniej w Sieci!